Знайди логопеда, який тобі підійде

Відгуки про логопедів

Ірина Мануйленко Ірина Мануйленко
“Дякуємо, пані Ірині. Поставила всі звуки нашій дитині. Заняття прохо...”
— Наталля
Запрошуємо логопедів до співпраці
 • 1 Заповніть анкету
 • 2 Отримуйте нових учнів
 • 3 Збирайте відгуки та потрапляйте в ТОП
Зареєструватися

Логопед - фахівець, який є одночасно психологом і педагогом. Такий репетитор працює переважно з дошкільнятами. У його завдання входить виявлення порушень мови, визначення їх причин, а також нормалізація дикції за допомогою спеціальних вправ.

Крім того, логопеди покликані допомагати дітям, у яких порушений зір або слух, є проблеми розвитку. Грамотні фахівці сприяють інтелектуальному розвитку малюка і розширенню його кругозору.

"Логопеди України" - сервіс, який допоможе знайти репетитора по вашим параметрам і побажанням не виходячи з дому. У нас зібрана велика база фахівців і центрів, які допоможуть поставити правильну мову дітям та дорослим.

Коли необхідний логопед

Батьки часто цікавляться, чи треба вести дитину до логопеда. Але мало хто з них знає про те, що найвідповідальніший етап розвитку мовної функції у дітей проходить у віці від 2 до 3 років. Саме в цей період будь-якій дитині потрібна консультація професійного дитячого логопеда, що визначає, наскільки розмовний навик малюка відповідає нормі для його років.

Вам обов'язково потрібно звернутися до логопеда, якщо:

 1. Дитина мовчить у віці двох повних років, або вміє вимовляти не більше 10 слів. В цьому випадку професійний логопед допоможе оживити її мовну функцію і вимовити перші слова.
 2. Дошкільник 4-х років і старше неправильно вимовляє, або зовсім не вимовляє деякі звуки. Зазвичай в цьому віці у дитини формуються фонетичні основи мови. Тому будь-які дефекти повинні бути усунені.
 3. У вашого юного сина або дочки спостерігається заїкання.
 4. Дитина молодшого шкільного віку не може вивчити вірш, розповісти своїми словами текст, або порушує порядок звуків при вимові окремих слів.

Логопед визначає причину дефекту мови і, якщо необхідно, радить показати дитину іншому профільному спеціалісту: отоларингологу, невропатологу, психотерапевту і т.д.

Дуже важливо не упустити час, оскільки чим дитина менша, тим більше у неї можливостей для розвитку і формування стійких результатів. На жаль, роботи досвідченого логопеда за найсучаснішими методиками може не вистачити. Багато що залежить від батьків дитини. Вони повинні суворо дотримуватися рекомендацій фахівця, допомагаючи малюку подолати перші в житті труднощі.

У багатьох випадках в послугах логопеда потребують не тільки діти, а й дорослі. Для старших учнів фахівець здійснює індивідуальний підбір програми, орієнтованої на усунення конкретного мовного порушення. Ми передбачили розширені фільтри в каталогах фахівців, які допоможуть знайти репетитора, для людини будь-якого віку.

Очні та онлайн логопедичні заняття

Логопедичні уроки необхідні дітям і дорослим для подолання мовних дефектів і підвищення якості вимови. Сьогодні, завдяки сучасним технологіям, дитині необов'язково зустрічатися з логопедом очно. Фахівці зазначеного профілю проводять консультації в режимі онлайн - по скайпу, або використовуючи інші популярні комп'ютерні програми. Це забезпечує малюкам можливість займатися в комфортних домашніх умовах.

Існують такі переваги онлайн-уроків логопеда перед відвідинами очних занять:

 1. Раціональний витрата часу. Таку перевагу відчуває не тільки викладач, який не витрачає години на поїздки до свого місця роботи, але і мама, якій не треба везти дитину на заняття в інший кінець міста.
 2. Зручний вибір розкладу. Режим онлайн-уроків дає більше можливостей, щоб скласти індивідуальний графік для кожного учня.
 3. Сприятлива атмосфера. Дітям не завжди комфортно в незнайомому місці, а особливо в кабінеті вчителя. У себе вдома вони відчувають себе набагато краще. У домашній обстановці дитина менше соромиться, нервує. Йому простіше зосередитися на уроці. Причому, віддалений режим роботи не завадить хорошому логопеду знайти контакт з малюком, що і буде запорукою успішної роботи.
 4. Великий вибір фахівців. На відміну від очного, віддалений режим занять дозволяє батькам шукати для своєї дитини логопеда-дефектолога незалежно від відстані його будинку до місця консультації. В результаті, коло доступних фахівців істотно розширюється, дозволяючи мамам і татам звернутися до професіоналів, які працюють в інших містах.

Батькам потрібно розуміти, що при віддалених заняттях їм потрібно буде докласти більше зусиль, щоб допомогти дитині правильно виконувати інструкції логопеда, і при цьому ціна заняття з логопедом, може бути вище ніж на заняттях у формі особистих зустрічей з репетитором. Тому їхня присутність, можливо, буде потрібна на кожному уроці. Мінусів у таких віддалених заняттях немає, є індивідуальні особливості кожної дитини: її вік, посидючість та інші. Все це, обов'язково потрібно буде врахувати під час проведенні занять онлайн.

Як проходять сеанси з логопедом

Сьогодні логопедами підтримується три основних форми занять:

 • дистанційні;
 • у клієнта;
 • у фахівця.

Найшвидший результат приносять індивідуальні заняття. Групові уроки, які логопеди проводять в дитячих садах, в цілому недостатньо ефективні. Особливо, якщо мова йде про виправлення значних дефектів мовлення. Заняття в групі можуть позбавити дитину тільки від дрібних порушень вимови.

Але ми розуміємо, що індивідуальні заняття краще підходять вже в більш дорослому віці. Саме з цією метою сервіс "Логопеди України" зібрав велику кількість логопедичних центрів і дошкільних установ, щоб допомогти дитині пізнати соціумі і знайти нових друзів.

В обов'язки будь-якого логопеда входить знання відразу кількох закономірностей розвитку розмовних навичок у дитини. Тому в процесі навчання він повинен активно використовувати різну атрибутику: іграшки, палички, онлайн-ігри і т.п.

Перед складанням програми коригуючого курсу фахівець проводить з учнем першу ознайомчу бесіду. Така зустріч допомагає:

 • визначити проблему;
 • знайти приховані дефекти;
 • скласти ефективну програму по усуненню недоліків мови.

Далі разом з батьками логопед встановлює необхідну кількість занять, складає розклад уроків, вибирає час їх проведення, зручний для учня і репетитора. Якщо проблема відома заздалегідь, ви можете знайти логопеда за профілем за допомогою фільтра "Напрямки роботи" в каталогах вибравши ціну занять з логопедом або на головній сторінці сервісу скориставшись полем для пошуку логопеда по напрямку роботи та місту розташування.

У більшості випадків програма логопедичного курсу передбачає не тільки заняття безпосередньо з викладачем, але і набір вправ, які учень повинен виконувати у вільний час. Завдання можуть видаватися на уроці або надсилатися учню в режимі онлайн в разі дистанційного режиму роботи.

Часті питання

1. Скільки часу триває одне заняття?

Один логопедичний урок може тривати від 20 до 45 хвилин. Його тривалість залежить від серйозності порушення мови, а також віку дитини. З дітьми до 3 років логопедичні заняття зазвичай тривають не більше 30 хвилин. Найчастіше, вартість заняття з логопедом формується на основі тривалості уроку, яку встановлює фахівець після консультації.

2. Скільки занять необхідно для усунення дефекту?

Тривалість логопедичного курсу залежить від характеру мовного дефекту, а також індивідуальних особливостей малюка. Найоптимальнішим для дітей є графік занять 2-3 рази на тиждень.

3. Чи є домашні завдання?

В кінці кожного уроку фахівець-логопед часто видає батькам дитини домашнє завдання у вигляді вправ, які потрібно виконувати в позаурочний час.

4. В який час краще навчатися?

Займатися з дитиною вправами для поліпшення мови можна в будь-який час дня. Краще витрачати на одне домашнє завдання 3-5 хвилин, з часом збільшуючи тривалість одного уроку до 15-20 хвилин.

5. Яке зайняття ефективніше - онлайн або оффлайн?

Однозначно відповісти на це питання не можливо. Плюс онлайн-уроків, перш за все, в тому, що не потрібно далеко їздити з дитиною. З очевидних мінусів - відсутність живого спілкування фахівця з юним учнем.